تعمیر برد الکترونیکی یخچال یک کار کاملا تخصصی می باشد و زمانی که یخچال وظیفه خود را به درستی انجام نمی دهد، ممکن است مشکل از برد الکترونیکی آن باشد و به گونه ای می توان گفت، برد الکترونیکی مغز یخچال می باشد و اگر برد دچار سوختگی شود، ممکن است یخچال روشن نشود و برای تعمیر یخچال باید اقدام نمایید. تمامی وسایل برقی مانند یخچال دارای یک برد الکترونیکی می باشند و این برد بسیار حساس می باشد و حتی نوسانات برق ممکن است باعث سوختگی آن شود و برای همین، تمامی یخچال ها باید یک محافظ برقی داشته باشند تا در صورت نوسانات برق، یخچال فریزر دچار خرابی نشود.

زمانی که یخچال دچار خرابی می شود، کمتر کسی به خرابی برد الکترونیکی فکر می کند اما برد الکترونیکی مهمترین قطعه در یخچال می باشد و به عنوان مغز یخچال به شمار می رود و تمامی فعالیت ها و عملکردهای یخچال توسط برد الکترونیکی پردازش می شود. هر گونه فعالیتی که در یخچال انجام می شود، دستورش از برد الکترونیکی صادر می شود و هر گونه تغییری که شما ایجاد کنید (مانند تغییر دمای یخچال)، توسط برد یخچال پردازش می شود.

بر روی برد الکترونیکی قطعات زیادی به کار رفته است که هر قطعه یک وظیفه دارد و تمامی اجزای یخچال مانند موتور، فن، سنسور دما و … دارای یک قطعه در برد الکترونیکی می باشند و اگر یکی از قطعات یخچال دچار خرابی شود، ممکن است به دلیل معیوب بودن قطعه آن بر روی برد الکترونیکی باشد. تعمیر برد الکترونیکی یخچال یکی از خدمات تخصصی شرکت نیلی هوم می باشد و این شرکت تعمیر یخچال شما را در کمترین زمان و به صورت تضمینی انجام خواهند داد.

خرابی برد الکترونیکی یخچال

تعمیر برد الکترونیکی یخچال

زمانی که برد الکترونیکی یخچال دچار خرابی می شود در اکثر موارد ما متوجه آن نمی شویم و شاید برای شما هم سوال باشد که چگونه متوجه شویم زمانی که یخچال خراب است، مشکل از برد الکترونیکی می باشد. در ادامه مواردی را نام می بریم که مربوط به خرابی برد الکترونیکی یخچال می باشد.

  • یخچال روشن نمی شود: یکی از علت های روشن نشدن یخچال، خرابی برد الکترونیکی می باشد که ممکن است برد به طور کامل سوخته باشد و یا چند قطعه دچار خرابی شده باشند.
  • یخچال ارور می دهد: ارورها مربوط به قسمت قطعه برنامه نویسی یخچال می باشد و زمانی که یخچال با ارورهای مختلفی مواجه می شود، ممکن برد الکترونیکی با خرابی مواجه شده باشد و یا اگر فقط یک ارور مشاهده می کنید، ممکن است یک قطعه در یخچال دچار خرابی شده باشد.
  • روشن و خاموش شدن یخچال به صورت اتوماتیک: ممکن است برد الکترونیکی به حالت نیم سوز درآمده باشد و دستورات برد الکترونیکی به درستی انجام نشود.
  • روشن نشدن صفحه نمایشگر یخچال: در تمامی یخچال های پیشرفته یک صفحه نمایشگر وجود دارد که عملکرد یخچال در آن نشان داده می شود و اگر هر گونه خرابی در یخچال وجود داشته باشد، به صورت یک ارور بر روی صفحه نمایشگر نمایان می شود و اگر صفحه نمایشگر به طور کلی روشن نشود، احتمال خرابی برد الکترونیکی وجود دارد.
  • ارور خرابی برد الکترونیکی: اگر مشکلی در برد الکترونیکی وجود داشته باشد، به صورت یک ارور بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود و این ارور برای اکثر یخچال ها متفاوت می باشد و زمانی که بر روی صفحه نمایشگر یک ارور مشاهده کردید، موضوع را به یک تعمیرکار متخصص اطلاع دهید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال اسنوا

علت خرابی برد الکترونیکی

تعمیر برد الکترونیکی یخچال

زمانی که یک تعمیرکار برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال به منزل شما مراجعه می کنند، علت خرابی برد را از شما سوال می کند و گاهی اوقات خرابی برد الکترونیکی به دلیل عدم آگاهی مصرف کننده می باشد. برخورد آب با برد اصلی باعث سوختگی برد الکترونیکی می شود و بسیاری از مردم هنگام نظافت یخچال این اشتباه را می کنند و باعث می شود برد به طور کامل از کار بیافتد. از دیگر مواردی که باعث خرابی برد الکترونیکی می شود، ضربه شدید می باشد و در هنگام جا به جایی ممکن است ضربه ای به یخچال وارد شود. در اسباب کشی ها، حمل و نقل یخچال باید با دقت انجام شود و هر گونه ضربه ممکن است به برد یخچال آسیب برساند.

اگر اتصالات یخچال دچار ایراد باشد، احتمال سوختن برد الکترونیکی وجود دارد و همان طور که گفتیم، برد الکترونیکی یخچال بسیار حساس می باشد و کوچکترین نوسانات برق می تواند به آن آسیب برساند. اگر یخچال شما به صورت ناگهانی خاموش شد، اصلا خودتان هیچ اقدامی نکنید و موضوع را با کارشناسان شرکت نیلی هوم در میان بگذارید و پس از آن، کارشناسان ما در محل حاضر شده و به سرعت اقدام به عیب یابی یخچال و تعمیر آن می پردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.