برد الکترونیکی ظرفشویی سامسونگ یکی از اصلی ترین قطعات این دستگاه می باشد و تمامی کارهایی که ماشین ظرفشویی سامسونگ انجام می دهد از طریق برد الکترونیکی دستگاه پردازش می شود و به نوعی به تمامی قطعات ماشین ظرفشویی در ارتباط است. برد الکترونیکی جزء قطعات حساس ماشین ظرفشویی سامسونگ می باشد و هر گونه نوسانات برقی، ضربه خوردگی و آب خوردگی می تواند باعث خرابی جزئی و کلی آن شود.

تعمیر برد الکترونیکی ظرفشویی سامسونگ به میزان خرابی آن بستگی دارد و اگر خرابی آن به میزان خرابی چند عدد از قطعات الکترونیکی آن باشد، قابل تعمیر است ولی اگر برد الکترونیکی سامسونگ به صورت کامل سوخته باشد، باید یک برد جدید تهیه کنید. خرابی برد الکترونیکی ظرفشویی سامسونگ باعث می شود تا عملکرد ماشین ظرفشویی با اختلال مواجه شود و تا زمانی که برای تعمیر برد الکترونیکی ظرفشویی سامسونگ اقدام نکنید، نمی توان از ماشین ظرفشویی استفاده کرد.

مجموعه نلی هوم یک مجموعه تخصصی در زمینه تعمیرات ظرفشویی سامسونگ در تهران می باشد و اگر ماشین ظرفشویی شما دچار خرابی شده باشد، تکنیسین های نلی هوم در کمترین زمان در محل حاضر می شوند و دستگاه شما را با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی تعمیر می کنند. تعمیر برد الکترونیکی ظرفشویی سامسونگ یک کار حساس و تخصصی می باشد و باید حتما به دست تعمیرکاران متخصص این کار انجام شود.

 علائم خرابی برد الکترونیکی ظرفشویی سامسونگ

تعمیر برد الکترونیکی ظرفشویی سامسونگ

برد الکترونیکی ظرفشویی سامسونگ به طور مستقیم با قطعات ماشین ظرفشویی در ارتباط است و اگر دستگاه دچار خرابی شود، می تواند به دو دلیل باشد. یک این که ممکن است خرابی از سمت قطعات ماشین ظرفشویی باشد و دو این که خرابی از سمت برد الکترونیکی می باشد که عملکرد قطعات با اختلال رو به رو شده است. برای بررسی این موضوع یک تکنیسین متخصص با ابزارها و دستگاه هایی که دارد ظرفشویی را عیب یابی می کند و اگر خرابی از سمت قطعات بود با تعمیر و یا تعویض آن ها مشکل برطرف می شود ولی اگر قطعات به طور کامل سالم باشند، قطعا مشکل از برد الکترونیکی خواهد بود. علائم خرابی برد الکترونیکی ظرفشویی سامسونگ به شرح زیر می باشد:

  • روشن نشدن دستگاه
  • عدم تخلیه آب پس از اتمام شستشو
  • خاموش شدن ظرفشویی هنگام شستشو
  • خیس بودن ظرف ها پس از اتمام شستشو

معمولا موارد فوق به دلیل خرابی برد الکترونیکی ظرفشویی سامسونگ می باشد و با تعمیرات لازم بر روی برد می توان مشکلات آن را برطرف کرد. اما گاهی اوقات برد الکترونیکی ظرفشویی سامسونگ نیم سوز شده باشد که تعمیر آن بستگی به میزان خسارت وارد شده به آن می باشد و اگر تعمیر آن غیر قابل انجام و یا ارزشی نداشته باشد، باید یک برد جدید برای ظرفشویی خود تهیه کنید. شایع ترین مشکلی باعث نیم سوز شدن یا حتی سوختگی کامل برد ماشین ظرفشویی سامسونگ می شود، نوسانات برق می باشد که کم یا زیاد شدن آن بر روی برد تاثیرگذار است و بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل، استفاده از یک محافظ برق می باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

هزینه تعمیر برد الکترونیکی ظرفشویی سامسونگ

تعمیر برد الکترونیکی ظرفشویی سامسونگ

هزینه تعمیر برد الکترونیکی ظرفشویی سامسونگ به میزان خرابی آن بستگی دارد و ابتدا یک تعمیرکار برد را بررسی می کند و پس از برآورد میزان خسارت وارد شده به برد، می تواند هزینه های حدودی تعمیرات را به شما اعلام کند. همچنین هزینه تعمیر برد با هزینه تعویض برد متفاوت می باشد و اگر برد ماشین ظرفشویی شما قابل تعمیر باشد هزینه کمتری نسبت به تعویض آن می پردازید.

شما می توانید جهت تعمیر برد الکترونیکی ظرفشویی سامسونگ با کارشناسان مجموعه نلی هوم تماس حاصل نمایید و این مجموعه به صورت همه روزه آماده ارائه خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ به شما عزیزان می باشد و جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.