فن یخچال نقش ویژه ای در خنک نگه داشتن یخچال دارد و اگر هر کدام از فن های یخچال سامسونگ به دلایل خراب شود، باید فوری برای تعمیر فن یخچال سامسونگ اقدام نمایید چرا که فن های یخچال از مهمترین اجزای یخچال به شمار می رود و نقش مهمی در سیستم سرمایشی یخچال فریزر دارد. یخچال های پیشرفته دارای چندین فن در قسمت های مختلف هستند و هر فن مخصوص یک قطعه مهم و پر کاربرد در یخچال می باشد و وظیفه اصلی آن، خنک نگه داشتن اجزای مختلف یخچال می باشد.

فن یخچال دارای پروانه هایی است که بسیار حساس می باشند و در صورت ضربه خوردن به آن ها، احتمال شکستگی آن وجود دارد که در این صورت باید یک فن جدید جایگزین آن کنید. گاهی اوقات مشکلات کار نکردن فن های یخچال مربوط به خود فن نمی باشد و ممکن است برد الکترونیکی یخچال دچار خرابی شده باشد که این باید توسط یک تعمیرکار متخصص بررسی شود و پس از پیدا کردن مشکل، اقدام به تعمیر آن کند.

تعمیر فن یخچال سامسونگ یک کار تخصصی و حساس می باشد و اگر تجربه ای در زمینه تعمیرات یخچال ندارید، به هیچ عنوان برای تعمیر آن اقدام نکنید. مجموعه نلی هوم یک مرکز تخصصی در زمینه تعمیرات یخچال سامسونگ در تهران می باشد و تمامی خدمات خود را از جمله تعمیر فن یخچال سامسونگ با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی به مشتریان عزیز ارائه می شود و برای استفاده از خدمات مجموعه نلی هوم می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

انواع فن یخچال سامسونگ

تعمیر فن یخچال سامسونگ

  • فن کندانسور

کندانسور همان رادیات خنک کننده گاز یخچال می باشد که عملیات سردسازی یخچال را انجام می دهد و به دلیل کارایی بالای آن، حرارت زیادی تولید می کند. این حرارت باعث گرم شدن بدنه یخچال می شود و همچنین گرمای زیاد باعث خراب شدن کندانسور می شود و عملیات سردسازی یخچال به درستی انجام نمی شود و برای همین از یک فن در کنار کندانسور استفاده می شود که هوای اطراف آن در گردش باشد. خرابی فن کندانسور باعث بالا رفتن حرارت کندانسور می شود و همچنین سیستم سرمایشی یخچال مانند سابق کار نمی کند.

  • فن داخلی

در یخچال های پیشرفته سامسونگ یک فن داخلی در داخل یخچال قرار دارد که هوای داخل دستگاه توسط آن گردش پیدا می کند و این باعث می شود تا هوای خنک در تمامی نقاط یخچال به صورت یکسان پخش شود. خرابی فن داخلی ممکن است باعث شود تا دما در طبقات یخچال متفاوت باشد و همچنین مشکلات دیگر هم به وجود می آورد.

  • فن موتور

موتور یخچال اصلی ترین قطعه این دستگاه به شمار می رود و به دلیل این که بیشتر از هر قطعه دیگری در حال کار کردن می باشد، حرارت بالایی دارد. موتور یخچال سامسونگ معمولا در پشت آن قرار دارد و زمانی که یخچال به دیوار چسبیده می شود، هیچ هوایی در پشت یخچال در جریان نیست و باعث بالا رفتن حرارت موتور یخچال سامسونگ می شود. نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که یخچال نباید به دیوار چسبیده شود و باید چند سانتی متر فاصله داشته باشد و فن موتور در زمانی که حرارت موتور بالا است، شروع به کار می کند و حرارت آن را پایین می آورد.

  • فن اواپراتور

از دیگر فن های یخچال که نقش مهمی در سیستم سرمایشی یخچال دارد، فن اواپراتور می باشد و وظیفه فن اواپراتور یخچال سامسونگ گردش هوای سرد از کویل های اواپراتور در کل محفظه های ذخیره سازی مواد غذایی در یخچال است. کویل اواپراتور در پشت یخچال قرار دارد و فن اواپراتور در کنار یا جلوی آن قرار می گیرد. در صورت خرابی فن اواپراتور باید برای تعمیر فن یخچال سامسونگ اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر برد الکترونیکی یخچال سامسونگ

تعمیرات یخچال سامسونگ در تهران

تعمیر فن یخچال سامسونگ

مجموعه نلی هوم خدمات تعمیر یخچال سامسونگ خود را به سراسر تهران ارائه می دهد و زمانی که با کارشناسان ما تماس می گیرید، تعمیرکاران ما در کمترین زمان خودشان را به محل می رسانند و اقدام به تعمیر دستگاه شما می کنند. مجموعه نلی هوم خدمات خود را به صورت همه روزه به مشتریان خود ارائه می دهد و دیگر لازم نیست نگران خرابی دستگاه خود باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تعمیر فن یخچال سامسونگ و هزینه های آن می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.