تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ یکی ازمباحث ضروری است که توسط کارشناسان نلی هوم تدوین شده است .این آموزش یکی از کاربردی ترین مواردی است که باید هرکاربر لباسشویی با آن آشنا باشد. یکی از بخش های مهم فیلتر ماشین لباسشویی می باشدکه باید در مدت زمان های مختلف بررسی و تمیز شوند. در غیر این صورت باعث وارد شدن فشار به دستگاه می شود و گاهی باعث می شود که روشن نشود و از کاربیافتد.ما در این مقاله قصد داریم که درباره دو فیلتر ماشین لباسشویی که یکی در پشت در قسمت ورودی آب های سرد و گرم قرار دارد و دیگری اینکه در جلو و پایین ماشین لباسشویی  قرار دارد صحبت کنیم .

تعمیر کاران ماشین لباسشویی همیشه به این نکته مهم اشاره می کنند که تمیز کردن فیلتر لباسشویی سامسونگ کمک می کند به دستگاه شما  که نفس بکشد و طول عمر بیشتری داشته باشد. باید توجه داشته باشید که فیلتر های ورودی آب ماشین لباسشویی به مرور زمان مسدود میشوند بخصوص  اگر در مکانی زندگی می کنید که آب سختی دارد.

پس درنتیجه باید فیلتر ها را مورد بررسی قرار دهید و آن را تمیز کنید.در فیلتر جلو ماشین لباسشویی کرک، پشم، ذرات خارجی اشیای به جا مانده در لباس ها مثل سوزن، سنجاق، دکمه و سکه و …. پیدا می شود. پس با توجه به این موارد روشن است که آموزش تمیز کردن فیلتر لباسشویی سامسونگ چه قدر حائز اهمیت می باشد. تمیز کردن و چک کردن هر دو فیلتر مواردی است که باعث می شود دستگاه نیازی به خدمات تعمیر لباسشویی سامسونگ نداشته باشد.

تمیز کردن فیلتر جلویی لباسشویی samsung

فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ

فیلتر جلویی ماشین لباسشوی در  قسمت پایین دستگاه قرار گرفته است.که داخل این فیلتر یک پمپ آب است.اگر این فیلتر نباشد اشیای خارجی به داخل پمپ آب وارد میشود و باعث توقف حرکت برنامه پمپ شده و درنهایت باعث سوختن الکترو موتور می شود.کاراین فیلتر محل جمع آوری کرک، پشم، ذرات خارجی به جا مانده درلباس مثل سوزن،سنجاق، دکمه، سکه و.. است .

نحوه تعویض فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ

 • قبل از اینکه بخواهید فیلتر ماشین لیاسشویی را تمیز کنید باید آن را از برق بکشید و در زمان شست و شو نباید هرگز فیلتر آن را باز کنید ممکن است آبگرم داخل آن بیرون بریزد.
 • یک کاسه بزرگ نزدیک فیلتر بگذارید و یک حوله هم زیر آن بیاندازید زیراممکن است بیش ازحد انتظارتان آب داخل آن باشد.
 • با یک کارت یا کلید در پوش فیلتر را باز کنید.
 • یک طرف مخزن تخلیه را باز کنید اجازه دهید تمام آب وارد کاسه بشود در این حالت با دستتان در پوش را نگه دارید ممکن است چند تا کاسه آب لازم باشد تا تخلیه کامل صورت بگیرد.
 • یک پارچه خشک بردارید.
 • پیچ های در پوش فیلتر را باز کنید به این روش که آن را به سمت چپ بچرخانید.
 • هر نوع کثیفی و ماده ای که در فیلتر باقی مانده است را بشویید که چیزی بین پروانه کنارفیلتر گیر نکرده باشد.
 • فیلتر را سر جایش بگذارید.
 • همه چیز را درست سر جایش قرار دهید چون اگر درست انجام ندهید ماشین لباسشویی تان درست کار نمی کند و نشتی خواهد داشت.

تمیز کرن فیلتر پشتی ماشین لباسشویی سامسونگ 

زمانیکه آب به داخل ماشین لباسشویی وارد نمی شود یا با  پیغام خطا با این مضمون دیده شده باشد باید فیلتر های پشتی را بررسی کنید. باآموزش تمیز کردن فیلتر لباسشویی سامسونگ می توانید این کار نسبتا ساده اما بسیار مهم را انجام دهید و دستگاه خود را احیا کنید.به این ترتیب دستگاه مدت طولانی تری با ملایمت و به خوبی کار می کند.در غیر این صورت باید برای تعمیر ماشین لباسشویی خود از تعمیرکاران متخصص در این زمینخ کمک بگیرید.

 1. ماشین لباسشویی سامسونگ را ازبرق بکشید و خاموش کنید.
 2. هر دو شیر آب را کاملا ببندید .
 3. پیچ لوله های آب سرد وگرم را ازپشت ماشین لباسشویی باز کنید.
 4. فیلتر ها را از ورودی آب جدا کنید.آنها را در سرکه سفید یا پاک گننده سطوح آهکی شستشو دهید و مراقب باشید به ورودی های آب آسیبی نرسانید.
 5. قبل از نصب مجدد ،به خوبی آنها را آبکشی کنید.
 6. فیلتر ها را سر جای خود بگذارید و خطوط آب را دوباره متصل کنید.

بیشتر بخوانید: علت نشت آب از ماشین لباسشویی

کلام آخر

شما عزیزان جهت تعمیرات ماشین لباسشویی  خود و هچنین تعمیرات لوازم خانگی می توانید با کارشناسان  مجموعه نلی هوم که به تماس حاصل فرمائید.

number