ماشین لباسشویی از آن دسته از وسایلی است که با آب ارتباط دارد و کوچکترین نشتی در ماشین لباسشویی می تواند باعث سرازیر شدن آب در آشپزخانه شود که باعث می شود به دیگر وسایل آشپزخانه آسیب برسد. نشتی آب در ماشین لباسشویی یکی از مشکلات است که در صورت مشاهده باید به سرعت برطرف شود و اگر اهمیتی به آن داده نشود، می تواند مشکلات جدی تری برای ماشین لباسشویی به وجود آورد. علت نشتی آب در ماشین لباسشویی گاهی اوقات به طور واضح مشخص هستند اما در برخی موارد فقط در زیر ماشین لباسشویی آب جمع می شود که می دهد نشتی از جای دیگری می باشد.

برای بررسی علت نشتی آب در ماشین لباسشویی باید از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید و شرکت نیلی هوم با داشتن کادری مجرب در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی، همه روزه آماده ارائه خدمات به شما می باشد. متخصصان نیلی هوم پس از این که علت نشتی آب از ماشین لباسشویی را پیدا کردند، اقدام به برطرف کردن آن می کنند و در صورتی که قطعه ای نیاز به تعویض داشته باشد، این کار را برای شما انجام خواهند داد و یا اگر شما قطعه ای تهیه کرده باشید، کارشناسان ما برای شما تعویض خواهند کرد.

رطوبت یکی از عامل اصلی پوسیدگی وسایل منزل می باشد و اگر در جایی از لباسشویی نشتی آب وجود داشته باشد، می تواند باعث پوسیدگی بدنه و حتی فرسودگی دیگر قطعات شود و باید به سرعت این مشکل را برطرف کنید. علت نشتی آب در ماشین لباسشویی به دلایل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

دلایل نشتی آب

علت نشتی آب در ماشین لباسشویی

خرابی لاستیک دور درب: علت نشتی آب در ماشین لباسشویی می تواند از کناره های درب ماشین لباسشویی باشد. اگر آب از کناره های درب ماشین لباسشویی می ریزد، علت آن خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می باشد که باید آن را تعویض کنید. لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ممکن است پس از چند سال کار کردن دچار فرسودگی شود و این مشکل پس از چند سال طبیعی می باشد.

ترک خوردن شیشه درب: اگر شیشه درب ماشین لباسشویی ترک خورده باشد، احتمال نشتی آب از ناحیه ترک خوردگی بسیار زیاد می باشد و اگر ترک خوردگی زیاد باشد، امکان شکستن شیشه در هنگام کار کردن ماشین لباسشویی امکان دارد که باعث می شود حجم زیادی از آب و کف داخل آشپزخانه ریخته شود.

خرابی شلنگ تخلیه آب: شلنگ خروجی آب که در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد، از داخل ماشین لباسشویی به خروجی آب ساختمان متصل می باشد و اگر شلنگ نشتی داشته باشد باید آن را تعویض کنید.

خرابی پمپ آب: پمپ آب وظیفه تخلیه آب را بر عهده دارد و اگر چیزی پمپ آب را مسدود کرده باشد، تخلیه آب به درستی انجام نمی شود و اگر پمپ آب دچار خرابی شده باشد، باعث نشتی آب می شود. گاهی اوقات شیء های کوچکی ممکن است جلوی پمپ تخلیه آب را مسدود کند و باعث می شود تخلیه به درستی انجام نشود و برای رفع مسدودیت پمپ آب، باید آن را به طور کامل باز کنید و آن را تمیز کنید. اگر شکستگی یا خرابی در پمپ آب مشاهده کردید، این قطعه نیاز به تعویض دارد.

تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر نشتی آب ماشین لباسشویی با نیلی هوم

علت نشتی آب در ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما دچار نشتی شده باشد، در مرحله اول شستشوی لباس ها را تا زمان تعمیر آن متوقف کنید و اگر هنگام کار کردن ماشین لباسشویی متوجه نشتی آب شده اید، اولین کار قطع برق ماشین لباسشویی می باشد و قبل از این کار هیچ اقدامی نکنید. بعد از آن از سرایت نشتی آب به سایر وسایل آشپزخانه جلوگیری کنید و سپس با کارشناسان ما تماس گرفته و موضوع را مطرح کنید و متخصصان نیلی هوم در کمترین زمان برای تعمیر ماشین لباسشویی شما اقدام خواهند کرد.

شرکت نیلی هوم صفر تا صد تعمیرات ماشین لباسشویی را در کمترین زمان و به صورت تضمینی برای شما انجام می دهد و در صورت نیاز به تعویض قطعات، از بهترین و با کیفیت ترین قطعات استفاده خواهند کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ها و نحوه ارائه خدمات می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.