علت یکسره کار کردن موتور یخچال سامسونگ به موارد مختلفی بستگی دارد که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم. موتور یخچال به گونه ای است که در 24 ساعت شبانه روز حدود 12 ساعت کار می کند و هر زمان که یخچال به خنک سازی نیاز داشته باشد، موتور یخچال کار خود را آغاز می کند و زمانی که سرمای مورد نیاز تخچال تامین شد، موتور یخچال دگیر فعالیتی نمی کند و این باعث کاهش مصرف انرژی می شود و همچنین اگر موتور یخچال به صورت دائم کار کند، دمای آن بسیار بالا می رود و همچنین طول عمر آن کاهش پیدا می کند.

در برخی موارد ممکن است موتور یخچال به صورت یکسره کار کند و این به معنی این است که یک مشکل در یخچال فریزر وجود دارد که باید هر چه سریع تر آن را برطرف کرد. علت یکسره کار کردن موتور یخچال سامسونگ می توان به همان موتور یخچال مربوط باشد و برای متوجه شدن این موضوع باید یک تکنیسین متخصص برای بررسی موتور یخچال به منزل شما مراجعه کند. اگر علت یکسره کار کردن موتور یخچال به دلیل خرابی موتور باشد، تعمیرکار موتور یخچال را از دستگاه جدا می کند و برای تعمیرات به تعمیرگاه انتقال می دهد.

تعمیر موتور یخچال بستگی به میزان خرابی آن دارد و اگر غیر قابل تعمیر باشد، باید یک موتور یخچال سامسونگ جدید تهیه کنید که قیمت بسیار بالایی دارد. برای این که به این مشکل بر نخورید باید یکسره کار کردن موتور یخچال را جدی بگیرید. مجموعه نلی هوم یک مجموعه تخصصی در زمینه تعمیرات لوازم منزل می باشد و همچنین این مجموعه نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ در تهران می باشد و صفر تا صد خدمات خود را با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی به شما عزیزان ارائه می دهد.

خرابی لاستیک درب یخچال

علت یکسره کار کردن موتور یخچال سامسونگ

شاید جالب باشد که یکی از علت یکسره کار کردن موتور یخچال سامسونگ خرابی لاستیک درب یخچال می باشد و علت آن خروج هوای خنک داخل یخچال از بین لاستیک درب یخچال می باشد و موتور یخچال برای سرمای از دست رفته فعالیت خود را بیشتر می کند و اگر لاستیک درب یخچال همچنان خراب باشد، موتور به کار خود ادامه می دهد تا دمای یخچال را در حد استاندارد نگه دارد. این موضوع باعث می شود تا حرارت موتور یخچال بالاتر برود و در مدت زمان کوتاهی موتور یخچال دچار ایراداتی می شود که برای رفع آن باید هزینه های بیشتری بپردازید.

لاستیک درب یخچال باعث می شود تا هوای خنک داخل یخچال به بیرون راه پیدا نکنند و همچنین دمای بیرون به داخل یخچال نفوذ نکنند و این باعث می شود دمای داخل یخچال همیشه ثابت باشد و موتور یخچال در حالت استاندارد به کار خود ادامه دهد. لاستیک درب یخچال سامسونگ پس از چندین سال کار کردن ممکن است دچار پوسیدگی شود و قسمتی هایی از آن دچار پارگی یا پوسیدگی شده باشد و یا این که حالت اصلی خود را از دست بدهد که در این صورت باید برای تعویض لاستیک درب یخچال اقدام نمایید که می توانید از تعمیرکاران نلی هوم برای انجام این کار کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: شارژ گاز یخچال سامسونگ در منزل

باز ماندن درب یخچال در طولانی مدت

علت یکسره کار کردن موتور یخچال سامسونگ

گاهی اوقات ممکن است فراموش کنید که درب یخچال سامسونگ را به طور کامل ببندید و درب یخچال ساعت های زیادی باز مانده باشد که باعث از دست رفتن دمای داخلی یخچال و همچنین گرم شدن آن می شود و موتور یخچال برای تولید سرما به صورت دائم کار می کند و تا زمانی که درب یخچال باز است، این روند ادامه پیدا می کند. البته این مورد در یخچال فریزرهای جدید و پیشرفته سامسونگ رفع شده است و اگر درب یخچال باز مانده باشد، پس از مدت کوتاهی یک آلارم هشدار پخش می شود که به منظور باز ماندن درب یخچال می باشد و از هدر رفتن هوای داخل یخچال و یکسره کار کردن موتور یخچال جلوگیری می کند.

خرابی سنسور دما

یکی دیگر از علت یکسره کار کردن موتور یخچال سامسونگ خرابی سنسور دما می باشد. سنسور دما تعیین کننده ی دمای داخل یخچال می باشد و درجه ی دمای یخچال روی هر عددی که تنظیم شده باشد، دمای یخچال در همان حالت می ماند. خرابی سنسور دما باعث می شود تا دمای یخچال به اشتباه به سیستم پردازنده یخچال ارسال شود و برای همین از طرف برد الکترونیکی یخچال به موتور یخچال دستور ارسال می شود موتور یخچال شروع به کار کردن به صورت یکسره می کند و برای بررسی این موضوع باید از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد علت یکسره کار کردن موتور یخچال سامسونگ و تعمیر یخچال سامسونگ می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.