برد الکترونیکی ماشین لباسشویی به نوعی قلب ماشین لباسشویی محسوب می شود و تمامی دستوراتی که برای شستن لباس ها اعمال می شود، از طریق برد الکترونیکی پردازش می شود و باعث به کار افتادن ماشین لباسشویی می شود. کوچکترین خرابی در برد ماشین لباسشویی باعث می شود تا عملکرد شستشوی لباس ها به درستی انجام نشود و برای همین باید برای تعمیر برد ماشین لباسشویی اقدام نمایید. برد ماشین لباسشویی یک قطعه بسیار مهم به شمار می رود و برای تعمیر برد ماشین لباسشویی باید حتما از افراد متخصص کمک بگیرید.

بردهای ماشین لباسشویی با توجه به برندهای آن ها متفاوت می باشد و بردهای ماشین لباسشویی امروزی بسیار پیشرفته می باشند و برای تعمیر آن باید به خوبی به اجزای آن مسلط باشید. شرکت نلی هوم به صورت تخصصی در زمینه تعمیر برد ماشین لباسشویی فعالیت می کند و اگر ماشین لباسشویی شما دچار خرابی شده باشد، تعمیرکاران نلی هوم در کمترین زمان و به صورت تضمینی آن را برای شما برطرف می کنند و دیگر نیازی نیست نگران تعمیر ماشین لباسشویی خود باشید.

برد ماشین لباسشویی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و هر گونه ضربه به آن باعث خرابی می شود و حتی در هنگام تعمیر برد ماشین لباسشویی باید به طور کامل به آن مسلط باشید. برد ماشین لباسشویی در صورت خرابی قابل تعمیر می باشد اما در صورتی که غیر قابل تعمیر باشد، باید یک برد ماشین لباسشویی نو خریداری کنید که قیمت بسیار بالایی دارد. برد ماشین لباسشویی به راحتی خراب نمی شود و گاهی اوقات ضربه خوردگی و یا نوسانات برق می تواند به آن آسیب برساند.

علت خرابی برد ماشین لباسشویی

تعمیر برد ماشین لباسشویی

برد ماشین لباسشویی از مجموعه قطعاتی تشکیل شده است که هر وجود هر کدام از آن ها حیاتی می باشد و عملکرد قطعات برد ماشین لباسشویی باعث به راه افتادن این دستگاه می شود. برد ماشین لباسشویی شامل خازن، فیوز، مقاومت، آی سی و دیگر قطعات می باشد که خرابی برخی از این قطعات قابل تعمیر می باشد. یکی از اصلی ترین علت خرابی برد ماشین لباسشویی، نوسانات برقی می باشد و قطعات برد الکترونیکی ماشین لباسشویی به نوسانات برق حساس می باشند و برای همین توصیه می شود که حتما از محافظ استفاده کنید.

محافظ هر گونه نوسانات برق را کنترل می کند و باعث می شود آسیبی به برد ماشین لباسشویی نرسد. اگر از محافظ استفاده نمی کنید، نوسانات جزئی و کم باعث سوختن قطعات داخل برد می شود و اگر شدت نوسان زیاد باشد، برد ماشین لباسشویی به طور کامل می سوزد. البته کیفیت محافظ هم در برابر نوسانات برق قابل اهمیت می باشد و همیشه از محافظ خصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید. علت دیگری که باعث خرابی و سوختن برد ماشین لباسشویی می شود، آب خوردگی به برد ماشین لباسشویی می باشد که باعث اتصالی می شود و در نهایت برد دچار سوختگی می شود.

اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی و یا وجود نقص در آن ممکن است باعث شود تا آب به قسمت برد الکترونیکی ماشین لباسشویی برسد. همان طور که گفتیم برد ماشین لباسشویی از چندین قطعات تشکیل شده است که برخی از آن ها در صورت خرابی یا سوختگی قابل تعمیر و یا تعویض می باشند. خازن و فیوزهایی که داخل برد ماشین لباسشویی به کار رفته اند، در صورت خرابی یا سوختگی قابل تعویض می باشند و نیازی نیست به طور کلی برد ماشین لباسشویی تعویض شود. سوختن خازن و یا فیوزهای ماشین لباسشویی پس از چند سال کار کردن طبیعی می باشد و با تعویض آن ها می توان بار دیگر از ماشین لباسشویی استفاده کرد. در صورتی که هر گونه خرابی در برد ماشین لباسشویی مشاهده کردید، باید برای تعمیر برد ماشین لباسشویی اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر موتور ماشین لباسشویی

تعمیر برد ماشین لباسشویی با نلی هوم

نلی هوم یک مجموعه تخصصی در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی به خصوص تعمیر برد ماشین لباسشویی می باشد و صفر تا صد تعمیرات در این زمینه را با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی برای شما انجام می دهد. در صورتی که برد ماشین لباسشویی شما به تعمیر نیاز داشته باشد، تعمیرکاران نلی هوم در منزل حاضر شده و برد ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار می دهند و اگر قابل تعمیر باشد، در کمترین زمان این کار را برای شما انجام می دهد و در صورت عدم تعمیر آن به شما اطلاع می دهند. برای خرید برد جدید ماشین لباسشویی و نصب آن می توانید از کارشناسان نلی هوم در زمینه کمک بگیرید.