لاستیک درب ماشین لباسشویی جزء قطعات مهمی است که باعث می شود درب ماشین لباسشویی به طور کامل بسته شود و جلوی هر گونه نشتی آب را می گیرد. لاستیک درب ماشین لباسشویی فضای خالی بین درب و بدنه ماشین لباسشویی را به طور کامل پوشش می دهد و کاربرد بسیار مهم در ماشین لباسشویی دارد. خرابی لاستیک ماشین لباسشویی جزء آن دسته از مواردی است که تا به طور کامل درست نشود نمی توان از ماشین لباسشویی استفاده کرد.

تعمیر لاستیک درب ماشین لباسشویی جزء تعمیرات ساده می باشد و هر چند سال یک بار لازم است که لاستیک آن تعویض شود. یکی از دلایل نشتی آب از ماشین لباسشویی، به دلیل خرابی لاستیک درب ماشین لباسشویی می باشد و اگر برای تعمیر آن اقدام نکنید، هنگام کار کردن ماشین لباسشویی، آب از کناره های درب آن ریزش می کند که باعث آبگرفتگی آشپزخانه می شود و ممکن است باعث خرابی دیگر لوازم آشپزخانه شود. حتی اگر در هنگام روشن بودن ماشین لباسشویی متوجه نشتی آب از درب آن شدید، فورا شستشو را متوقف کرده و برای تمعمیر لاستیک درب ماشین لباسشویی اقدام نمایید.

شرکت نلی هوم صفر تا صد خدمات تعمیر ماشین لباسشویی را به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد و جهت تعمیر لاستیک درب ماشین لباسشویی می توانید با این مجموعه تماس حاصل نمایید. لاستیک ماشین لباسشویی جزء قطعاتی است که در صورتی خرابی باید آن ها تعویض کنید و لاستیک درب ماشین لباسشویی با توجه به مدل و برند آن ممکن است تفاوت هایی داشته باشد و حتما در این زمینه با کارشناسان نلی هوم مشورت کنید.

علائم خرابی لاستیک درب ماشین لباسشویی

تعمیر لاستیک درب ماشین لباسشویی

بسته نشدن درب ماشین لباسشویی: یکی از علائم خرابی لاستیک درب ماشین لباسشویی، بسته نشدن درب ماشین لباسشویی می باشد و ممکن است لاستیک درب حالت اصلی خود را از دست داده باشد و لاستیک بین درب گیر کند. اگر درب ماشین لباسشویی در حال عادی بسته نشد، به آن فشار وارد نکنید و با زور درب را نبندید و این کار ممکن است باعث خرابی درب ماشین لباسشویی شود. اگر لاستیک درب ماشین لباسشویی حالت اصلی خود را از دست داده باشد و جلوی بستن شدن درب را بگیرد، باید برای تعمیر لاستیک درب ماشین لباسشویی اقدام نمایید و آن را تعویض کنید.

نشتی آب در کناره های درب: همان طور که گفتیم، اگر آب از کناره های درب ماشین لباسشویی نشتی داشته باشد، به معنی خرابی لاستیک درب ماشین لباسشویی می باشد و گیرد کردن انجام فلزی و سفت بین درب ماشین لباسشویی باعث خرابی لاستیک آن می شود.

مشاهده پارگی در لاستیک درب ماشین لباسشویی: در صورتی که پارگی های بزرگ و کوچک روی لاستیک درب ماشین لباسشویی مشاهده کردید، برای تعویض آن اقدام کنید. پارگی لاستیک درب ماشین لباسشویی باعث می شود تا آب از درزهای آن نشت پیدا کند و زیر ماشین لباسشویی خیس شود و حتی ممکن است به سیستم سیم کشی ماشین لباسشویی آسیب برساند.

بیشتر بخوانید: تعمیر مخزن ماشین لباسشویی

زمان تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

تعمیر لاستیک درب ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی مانند یخچال و ماشین ظرفشویی دارای یک لاستیک بین درب آن می باشد و زمانی که درب بسته می شود، باعث می شود تا آب و مواد شوینده داخل دستگاه به بیرون ریخته نشود. جنس لاستیک درب ماشین لباسشویی از جنس پلاستیک نرم می باشد و در مقابل اجسام تیز و سفت بسیار حساس است. لاستیک درب ماشین لباسشویی هر چند بار یک بار نیاز به تمیز شدن دارد و پس از هر بار شستشو مقداری از آثار جرم ها و کثیفی های لباس بر روی لاستیک درب ماشین لباسشویی باقی می ماند که باعث به وجود آمدن بوی نامطبوعی می شود.

زمان تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی را به طور دقیق نمی توان پیشبینی کرد و مقدار استفاده از آن، نحوه شستشوی لباس ها، نگهداری و تمیزی لاستیک درب، عدم استفاده از اجسام تیز و فلزی در ماشین لباسشویی در سالم ماندن لاستیک درب ماشین لباسشویی تاثیرگذار می باشد. لاستیک درب ماشین لباسشویی خود را هر چند وقت یک بار به طور کامل بررسی کنید و در صورت هر گونه پارگی، پوسیدگی و نشتی آب، باید برای تعمیر لاستیک درب ماشین لباسشویی اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعمیر درب ماشین لباسشویی می توانید با کارشناسان نلی هوم تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.