میکروسوپیچ ماشین لباسشویی قطعه ای است که باعث بسته شدن درب ماشین لباسشویی می شود و این قطعه کوچک اهمیت بسیار زیادی دارد به طور که خرابی آن باعث می شود ماشین لباسشویی به طور کلی کار نکند. خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی باعث می شود تا درب ماشین لباسشویی بسته نشود و تا زمانی که درب ماشین لباسشویی باز است، ماشین لباسشویی شروع به کار کردن نمی کند و این جزء دستورات ماشین لباسشویی می باشد و در صورت مواجه شدن با این مشکل باید برای تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اقدام نمایید.

محل قرار گیری میکروسوئیچ در کنار درب ماشین لباسشویی می باشد و هنگامی که درب ماشین لباسشویی را می بندید، میکروسوئیچ یک پیام به بخش کنترل ماشین لباسشویی ارسال می کند که درب ماشین لباسشویی قفل است. اگر درب ماشین لباسشویی باز باشد، زمانی که ماشین لباسشویی را روشن می کنید، یک اخطار یا ارور بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی ظاهر می شود که به معنای خرابی میکروسوئیچ یا باز ماندن درب ماشین لباسشویی می باشد. در صورتی که درب ماشین لباسشویی بسته است ولی هنوز ماشین لباسشویی روشن نمی شود، احتمال خرابی میکروسوئیچ وجود دارد.

برای تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی می توانید با کارشناسان نلی هوم تماس بگیرید و این مجموعه صفر تا صد خدمات تعمیر ماشین لباسشویی را با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد. تشخیص خرابی میکروسوئیچ باید توسط یک تعمیرکار متخصص صورت گیرد و تعمیرکاران نلی هوم قبل از تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی ابتدا آن را عیب یابی می کنند تا به طور دقیق از محل خرابی ماشین لباسشویی اطلاع پیدا کنند.

خطاهای مربوط به میکروسوئیچ

تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

اگر بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی ارور مربوط به میکروسوئیچ را دریافت کردید، باید موارد زیر مورد بررسی قرار گیرد:

 • بسته نشدن کامل درب ماشین لباسشویی
 • خرابی برد ماشین لباسشویی
 • گیر کردن لباس بین درب
 • شل بودن لولای درب ماشین لباسشویی
 • خرابی لاستیک درب ماشین لباسشویی
 • خراب شدن و شکستگی زبانه
 • خرابی اتصالات الکترونیکی
 • شل بودن اتصالات میکروسوئیچ

بیشتر بخوانید: علت صدای زیاد ماشین لباسشویی

علائم خرابی میکروسوئیچ

هر قطعه در ماشین لباسشویی دارای یک عمر مفیدی می باشد و پس از چندین سال کار کردن ممکن است به دلیل فرسودگی باعث خرابی شوند که در این صورت با تعویض قطعه مورد نظر می توانید بار دیگر از ماشین لباسشویی استفاده کنید. البته نحوه استفاده از ماشین لباسشویی در عمر قطعات تاثیرگذاری بسیاری دارد و اگر به درستی از این دستگاه استفاده شود، تا زمان زیادی نیاز به تعویض قطعات نمی باشد. اگر علائم زیر را مشاهده کردید، به احتمال فراوان زمان تعویض میکروسوئیچ ماشین لباسشویی فرا رسیده است:

 • روشن نشدن موتور ماشین لباسشویی
 • باز نشدن درب ماشین لباسشویی پس از اتمام شستشو
 • نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی
 • مشاهده کد خطای خرابی میکروسوئیچ و عدم رفع آن

تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی در اکثر موارد امکان پذیر می باشد و باید توسط یک تعمیرکار متخصص بررسی شود و اگر قابل تعمیر باشد، می توان بار دیگر از همان قطعه استفاده کرد.

نکات مهم در مورد تعویض میکروسوئیچ

تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

اگر هیچ تجربه ای در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی ندارید، به هیچ عنوان اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی نکنید و این کار باعث آسیب رسیدن به دیگر قطعات ماشین لباسشویی می شود و حتی ممکن است به خودتان آسیب بزنید. تعویض و تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی باید توسط یک تعمیرکار با تجربه انجام شود تا این کار به درستی صورت گیرد. در ادامه چندین نکته مهم در مورد تعویض و تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی را برای شما شرح می دهیم.

 1. قبل از هر کاری، ابتدا ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید.
 2. شیر آب متصل به ماشین لباسشویی را ببندید تا به صورت ناگهانی آب وارد دستگاه نشود.
 3. داشتن دستکش عایق هنگام تعمیر ماشین لباسشویی الزامی می باشد.
 4. برای تعویض یا تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی باید آن را از دستگاه خارج کنید و برای همین لازم است تا پنل بالای ماشین لباسشویی را جدا کنید.
 5. پس از خارج کردن پنل، از داخل دستگاه، میکروسوئیچ را پیدا کنید و سیم آن را بیابید.
 6. حالا باید سوئیچ قفل کننده را با یک پیچ گوشتی جدا کنید.
 7. میکروسوئیچ قبی را خارج کرده و یک قطعه جدید را جایگذاری کنید.
 8. پنل ماشین لباسشویی را سر جای خود بگذارید و ماشین لباسشویی را راه اندازی کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی نلی هوم می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.