مخزن ماشین لباسشویی یکی از مهمترین اجزای این دستگاه محسوب می شود و خرابی مخزن باعث می شود تا ماشین لباسشویی به درستی وظیفه خود را انجام ندهد و شما مجبور هستید برای تعمیر مخزن ماشین لباسشویی اقدام نمایید. خرابی مخزن ماشین لباسشویی به چند مورد بستگی دارد و تعمیر آن باید توسط یک متخصص انجام شود. ماشین های لباسشویی پیشرفته از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند و مخزن آن ها به راحتی خراب نمی شود. مخزن ماشین لباسشویی دارای یک محور چرخشی می باشد و برای شستشو و آبکشی لباس ها، مخزن شروع به چرخش می کند و در پایان، لباس ها را کاملا تمیز به شما تحویل می دهد.

خرابی مخزن ماشین لباسشویی ممکن است به طور مستقیم مربوط به مخزن ماشین لباسشویی نباشد و ممکن است خرابی دیگر قطعات باعث از کار افتادن مخزن لباسشویی شده باشد. خرابی مخزن ماشین لباسشویی به ندرت رخ می دهد و ممکن است شکل دایره ای خود را از دهد و کمی بیضی شکل شود و در هنگام چرخش، با لرزش و صدای زیاد همراه باشد که در این صورت باید برای تعمیر مخزن ماشین لباسشویی اقدام نمایید و آن را تعویض کنید.

به مخزن ماشین لباسشویی چندین قطعه متصل می باشد که خرابی هر کدام از آن ها باعث می شود تا مخزن به درستی عمل نکند و این مورد باید توسط یک متخصص عیب یابی شود. شرکت نیلی هوم با داشتن کادری متخصص، در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی فعالیت می کند و هر گونه خرابی در ماشین لباسشویی را در کمترین زمان و بهترین کیفیت برای شما تعمیر خواهند کرد. جهت استفاده از خدمات این مجموعه می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

عدم چرخش مخزن ماشین لباسشویی

تعمیر مخزن ماشین لباسشویی

مخزن لباسشویی به کمک یک تسمه که به یک موتور متصل است می چرخد و زمانی که شما ماشین لباسشویی را روشن می کنید، موتور شروع به کار چرخش می کند و به همراه آن تسمه و مخزن ماشین لباسشویی هم به چرخش در می آید. خرابی تسمه ماشین لباسشویی باعث می شود تا مخزن به خوبی عملکرد چرخشی خود را نداشته باشد و اگر به طور کلی مخزن ماشین لباسشویی کار نمی کند، امکان پارگی تسمه وجود دارد که در این صورت باید آن را تعویض کنید.

گاهی اوقات چرخش مخزن به همراه لرزش زیاد می باشد که یکی از علت های آن بیضی شکل شدن مخزن می باشد ولی دلیل دیگری که وجود دارد ممکن است به دلیل گشاد شدن یا پوسیده شدن تسمه باشد که به مرور زمان این امر طبیعی می باشد و در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، باید تسمه قدیمی را با تسمه جدید جایگزین کنید. اگر تسمه مشکلی نداشته باشد، باید موتور ماشین لباسشویی مورد بررسی قرار گیرد.

خرابی موتور لباسشویی باعث می شود تا این دستگاه به طور کلی کار نکند و برای تعمیر آن باید حتما از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. اصلی ترین علت کار نکردن موتور، خراب شدن برس های کربنی می باشد اگرچه دلایل دیگری هم برای خرابی موتور وجود دارد. فرسودگی و گرد و غبار کربنی بیش از حد در موتور که تولید می شوند، ممکن است از عوارض مربوط به برس های کربنی باشند. در برخی از لباسشویی ها به جای تسمه از بلبرینگ استفاده شده است و زمان که بلبرینگ دچار خرابی شود، مخزن به درستی کار نمی کند و در هنگام چرخش با صدای زیاد و لرزش همراه است. سوراخ شدن مخزن ماشین لباسشویی از دیگر موارد خرابی مخزن می باشد ممکن است یک شیء تیز و فلزی باعث سوراخ شدن مخزن شده باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر مخزن ماشین لباسشویی

اگر هر زمانی که ماشین لباسشویی شما دچار خرابی شد، پیش از انجام هر کاری ابتدا دو شاخه ماشین لباسشویی را از پریز برق خارج کنید. اگر به سیستم عملکرد ماشین لباسشویی آشنایی دارید، می توانید علت خرابی ماشین لباسشویی را بررسی کنید و در صورت مشکل، موضوع را با تعمیرکاران متخصص در میان بگذارید تا شما را راهنمایی کنند. شاید ماشین لباسشویی سیستم پیچیده ای نداشته باشد اما تعمیر آن باید توسط متخصصان انجام شود تا هر گونه مشکل و خرابی رفع شود.

در صورتی که ماشین لباسشویی به تعمیر نیاز داشته باشد هزینه ی کمتری برای شما دارد و اگر نیاز به تعویض قطعات باشد، طبیعتا هزینه های بیشتری روی دست شما می گذارد. برای تعویض قطعات می توانید قطعه ی مورد نظر را خریداری کنید و برای تعویض به تعمیرکار ارائه دهید و یا این کار را می توانید با مجموعه نیلی هوم بسپارید و از بهترین قطعات و به صورت تضمینی برای ماشین لباسشویی شما استفاده خواهند کرد.